The Gray Man_1.jpg

«Сіра людина» приходить на зміну Джейсону Борну та Джеймсу Бонду

14 августа 2022 г. 11:12

«Сіра людина» - фільм у жанрі бойовик та шпигунський трилер режисерів Ентоні та Джо Руссо. Фільм знятий за мотивами однойменного роману Марка Грині та є найдорожчим проектом сервісу Netflix з бюджетом 200 мільйонів доларів і задуманий як початок повноцінної франшизи на основі серії книг.

Фільм вийшов динамічним, видовищним та не позбавленим гумору. Секретний агент ЦРУ Кортленда Джентрі, який має позивний «С'єрра Сікс» (сірий Шостий), у виконанні Райана Ґослінґа вийшов одночасно брутальним, елегантним та мужнім. Курт, який погодився працювати на ЦРУ в обмін на помилування за скоєний ще в підлітковому віці злочин, фактично є ліквідатором, який прибирає поганих хлопців. Мимоволі напрошуються аналогії з Джейсоном Борном та британським агентом Джеймсом Бондом, який має ліцензію на вбивство. У фільмі є пряме посилання до цього відомого кіногероя. Коли Курта запитують, чому він шостий, той відповідає, бо номер 007 уже зайнятий.

За сюжетом Шостого відправляють прибрати чергового «поганого хлопця», ось тільки лиходій виявляється його колегою – секретним агентом ЦРУ, який «нарив» компромат на керівництво проектом «Сьєрра». Тепер цей компромат опиняється в розпорядженні Шостого і на нього оголошується масштабне полювання, в якому беруть участь найвідоміші найманці світу.

The Gray Man_7.jpg

У ролі головного лиходія, найманця-психопата Ллойда Гансена, знявся Кріс Еванс у ролі, найбільш відомий своєю роллю Капітана Америки у кінематографічному всесвіті Marvel. Після перегляду фільму можна з упевненістю сказати, що негативні ролі Евансу вдаються не гірше, ніж позитивні.

The Gray Man_3.jpg

У ролі оперативниці ЦРУ Дані Міранди, яка стала на бік Шостого, знялася кубино-іспанська актриса Ана де Армас, популярність якій принесли ролі у фільмах «Той, що біжить по лезу 2049», «Дістати ножі» та «Не час помирати». Не дивлячись на крихкість, її героїня має сталевий характер і сталеві кулаки. Слід зазначити, що Анна де Армас вже не вперше грає «крутих дівчаток» на екрані. В останньому фільмі "бондіани" вона зіграла і агента ЦРУ на ім'я Палома, яка допомагала Бонду під час місії на Кубі. Але в «Сірій людині» Ана виглядає набагато крутіше і демонструє відмінні навички володіння різною зброєю від пістолета до гранатомета.

The Gray Man_4.jpg

Режисери картини, брати Руссо, майстри великомасштабних та високобюджетних екшенів. Вони зняли для компанії Marvel Studios другий та третій супергеройські фільми про «Перший месник» - «Перший месник: Інша війна» (2014) та «Перший месник: Протистояння» (2016), головну роль в яких, до речі, грав саме Кріс Еванс. Далі Ентоні і Джо Руссо зняли фільм «Месники: Війна нескінченності», що вийшов у 2018 році, а також сіквел «Месники: Фінал», світова прем'єра якого відбулася 22 квітня 2019 року. Цей фільм, зібравши близько 2,8 мільярда доларів у прокаті, побив десятирічний рекорд «Аватара» режисера Джеймса Кемерона і став найкасовішим фільмом в історії світового кінематографу.

The Gray Man_2.jpg