Bekmambetov.jpeg

Відомий режисер Тимур Бекмамбетов заявив, що не має наміру повертатися до Росії

20 апреля 2022 г. 10:15

Російсько-казахський режисер та продюсер Тимур Бекмамбетов, на відміну від багатьох своїх російських колег, заявив, що категорично засуджує російську агресію в Україні. В інтерв'ю американському виданню Deadline, він назвав те, що відбувається, «грандіозним лихом» та «трагедією».

«Це світ, в якому ми жили, і несамовито бачити, як він розвалився на одну ніч», - сказав Бекмамбетов.

Після початку війни в Україні Тимур Бекмамбетов із дружиною Наталією Фішман переїхав до Ізраїлю та заявив, що повертатися не має наміру. Як стверджує Бекмамбетов, із Росією його зараз більше нічого не пов'язує. Відомий режисер зазначив, що його вражає, як сучасна пропаганда здатна спотворити реальність та змусити мільйони людей вірити у брехливі твердження.

Бекмамбетов планує зняти документальний фільм про те, що відбувається з нами сьогодні та про те, як у цифровому просторі висвітлюють війну в Україні. Режисер почав зібрати докази та історії про те, як цифровий простір, з одного боку, став безцінним інструментом для отримання оперативної інформації з поля бою, з іншого — засобом поширення фейків.

За словами Бекмамбетова, на новий проект його частково надихнув повнометражний фільм «Втеча з Афганістану» («Пішоварський вальс»), який він зняв ще у 1994 роцы. Цей фільм розповідає про повстання радянських військовополонених у таборі моджахедів Бадабері. За сюжетом фільму, російські полонені, захопивши рацію, виходять в ефір і намагаються викликати допомогу. Проте радянське керівництво підозрює, що йдеться про провокацію і вирішує позбутися «непотрібних» співвітчизників.

«Це викликало стільки паралелей з тим, що відбувається зараз — не лише з погляду самої військової кампанії, а й з погляду того, як офіційні особи вводять громадськість в оману щодо воєнних дій. Різниця лише в одному: цього разу більша, бо люди отримують їх не лише на реальному полі бою, а й у цифровому просторі», — пояснив своє рішення Бекмамбетов.

Також Бекмамбетов вважає цілком обґрунтовану відмову європейських кінофестивалів від показу російських фільмів через вторгнення в Україну.

«Можливо, зараз не найкращий час для фестивалів загалом: поки в Україні ллється кров, європейські фестивальні криваво-червоні килими набувають зловісного сенсу», – заявив режисер.

ДОВІДКА. Тимур Бекмамбетов починав працювати в рекламі, після чого зняв фільми «Нічна варта» та «Денна варта», які принесли йому широку популярність. У 2005 році його запросили до Голлівуду, де його дебютом став бойовик «Особливо небезпечний», у якому головні ролі зняли Анджеліна Джолі, Морган Фрімен, Джеймс Макевій. У прокаті фільм зібрав понад 340 мільйонів доларів та встановив річний рекорд студії Universal зі зборів — $341 млн. Надалі Бекмамбетов зняв у Голлівуді ще кілька успішних картин: «Бен-Гур», «Війна струмів», «Фантом», «Президент Лінкольн: Мисливець на вампірів».

Фото Instagram/bekmambetovtimur