top-gun-maverick.jpg

На Paramount Pictures подали позов за порушення авторських прав фільму «Top Gun: Maverick»

7 июня 2022 г. 23:48

Родина автора, чия стаття надихнула режисера Рідлі Скотта та продюсера Джеррі Брукхаймера на створення фільму 1986 року «Найкращий стрілець», подала до суду на Paramount Pictures за порушення авторських прав під час роботи над сіквелом блокбастера цього року «Найкращий стрілець: Маверік».

Основою сценарію оригінального фільму «Топ Ган. Найкращий стрілець» вийшла в травні 1983 року в журналі «California» написана Ехудом Йонаєм стаття про військово-морську школу United States Navy Fighter Weapons School, відому як TOPGUN. Цю статтю випадково прочитав Джеррі Брукхаймер і захотів зняти гостросюжетний фільм про школу найкращих військових льотчиків. Фільм став величезним комерційним хітом, зібравши 356 мільйонів доларів при виробничому бюджеті 15 мільйонів доларів.

Прем'єра продовження оригінальної кінокартини - Top Gun: Maverick відбулася 28 квітня 2022 року, а в кінотеатрах США він вийшов у широкий прокат 27 травня 2022 року. Фільм вже зібрав у світовому прокаті 569 мільйонів доларів і на момент написання цього матеріалу є четвертим самим касовим фільмом 2022 року.

Сім'я Ехуда Йоная, який написав у 1983 році статтю Top Guns, що надихнула на створення першого фільму, подала до суду на Paramount за порушення авторських прав у зв'язку з випуском Top Gun: Maverick і зажадала відшкодування збитків, а також судової заборони. розповсюдження фільму. Згідно з позовом, Paramount отримала ексклюзивні права на екранізацію статті Йоная, але проігнорувала 35-річний закон про авторське право, за яким права повернулися до вдови Йона Шош та сина Юваля у січні 2020 року після смерті письменника.

У позові стверджується, що Maverick містить елементи, схожі на оригінальну статтю, і що Paramount продовжила зйомки навіть після отримання повідомлення про припинення авторських прав. Однак дистриб'ютор фільму вважає, що більша частина сіквела була завершена до цього, і заперечує, що Maverick був взятий із статті Йонаю.

top-gun-maverick1.jpg

Проте дистриб'ютор фільму вважає, що більша частина сіквела була завершена до цього, і заперечує, що сюжет продовження також взято зі статті Йонаю. Представники студії Paramount заявляють, що виробництво фільму «було завершено достатньою мірою» до закінчення терміну дії в січні 2020 року. Початкова дата виходу фільму — липень 2019 року, до того як затримка підштовхнула виробництво до перенесення на червень 2020 року, після чого пандемія відсунула прем'єру картини ще далі. «Ці твердження необґрунтовані, і ми енергійно захищатимемося», – сказав представник Paramount.