KinoBar_Gatchins3.jpg

Компанія Rust Movie Productions LLC виплатить штраф за загибель оператора Галини Гатчінс

21 апреля 2022 г. 18:01

42-річна українка Галина Гатчинс померла 21 жовтня 2021 року від кульового поранення, яке отримала на знімальному майданчику фільму «Rust» («Іржа»), на зйомках якого вона працювала у якості оператора.

Бюро з охорони праці та техніки безпеки (OHSB) штату Нью-Мексико наказало компанії Rust Movie Productions LLC, яка займалася виробництвом фільму «Rust» («Іржа»), під час зйомок якого актор Алек Болдвїн випадково застрелив телеоператора Галину Гатчінс, виплатити максимально можливий штраф у розмірі 136793 доларів (126312 євро). Про це 20 квітня, повідомили у OHSB.

«Це - найвищий рівень (адміністративного) покарання та максимальний штраф, допустимий законом штату Нью-Мексико», - зазначено в офіційній заяві OHSB.

Нещасний випадок стався під час зйомок вестерну "Rust" ("Іржа") 21 жовтня 2021 року. Алек Болдвїн виступав продюсером фільму та грав у ньому головну роль. Команда знімала сцену, в якій Болдвїн мав стріляти з пістолета холостими патронами. Асистент режисера сказав актору, що пістолет не заряджений. У ході розслідування він визнав, що не перевірив револьвер до кінця, проте сказав, що зброя є безпечною.

Болдвін розрядив вогнепальну зброю, здійснивши постріл операторці Галині Гатчинс у груди та в бік режисера Джоела Соузу, який стояв позаду Гатчинс, поранивши його у плече. Пізніше того ж дня Галина Гатчинс померла від отриманих травм у лікарні.

KinoBar_Gatchins2.jpg

За версією юристів, до смерті оператора призвела "безрозсудна поведінка" Болдвїна та інших продюсерів фільму, а також їхні заходи щодо скорочення витрат на майданчику.

Представник компанії Rust Movie Productions LLC Стефан Фрідман у свою чергу зазначив, що хоча продюсери "цінують" OHSB за "час та зусилля, витрачені на розслідування", вони не згодні з висновками та "планують подати апеляцію". "Наші думки та молитви - із сім'єю Галини", - додав Фрідман.

Фото instagram.com/halynahutchins