Penn1.jpg

Фільм Шона Пенна «Суперсила» про війну в Україні покажуть на Берлінале

24 января 2023 г. 10:09

На 73-й щорічному Берлінському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра документальної стрічки Шона Пенна про повномасштабне вторгнення росіян в Україну та Володимира Зеленського.

Цей фільм, який Пенн зняв спільно із продюсером та режисером Аароном Кауфманом, розповідає про повномасштабне вторгнення росії в Україну та про Володимира Зеленського. Фільм починався як документальний портрет актора-коміка, що став президентом України. А далі став відзначенням духу людей, зізнаються його автори. 24-го лютого в день початку російського вторгнення в Україну Шон Пенн перебував у Києві. Він зміг евакуюватися лише через кілька днів й пішки перейшов кордон Польщі разом з іншими українськими біженцями. Проте потім актор і режисер неодноразово відвідував Україну, підтримуючи народ України в його боротьбі проти агресора.

«Суперсилу» буде показано у межах позаконкурсної програми під час спеціального гала-концерту Берлінале. Фестиваль цього року триватиме з 16 по 26 лютого 2023 року і фактично припадає на річницю російського вторгнення в Україну. Спеціально до цієї сумної дати на фестивалі відбудеться низка заходів, присвячених річніці початку війни та на знак підтримки українських кінематографістів. На фестивалі зокрема покажуть 9 українських фільмів, зокрема «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка, «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової, «Ми не згаснемо» Аліcи Коваленко, короткометражну стрічку «Це побачення» Надії Парфан, а також документальні стрічки «Залізні метелики» Романа Любого про розслідування катастрофи МН17, та «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко і Даніеля Асаді Фаезі.