KinoBar_Wall_Street_7.jpg

«Волл-Стріт», фільм у якому вперше був показаний мобільний телефон, відзначає 35-річний ювілей

11 декабря 2022 г. 14:07

11 грудня 1987 року на екрани США вийшла драма «Волл-стріт» режисера Олівера Стоуна, яка розповідала про історію зльоту та падіння молодого брокера Бада Фокса. Головні ролі в картині виконали Чарлі Шин та Майкл Дуглас, який отримав за цей фільм премію «Оскар» за кращу чоловічу роль.

KinoBar_Wall_Street_5.jpg
 • За сюжетом Бад Фокс (Чарлі Шин) — біржовий маклер з Волл-Стріт із Нью-Йорка початку 1980-х, який пристрасно бажає дістатися вершини. Працюючи у своїй фірмі протягом дня, він проводить вільний час, працюючи під кутом до впливового, надзвичайно успішного (але безжального та жадібного) брокера Гордону Гекко (Майкл Дуглас). Фокс нарешті зустрічається з Гекко, який бере молодого хлопця під своє крило і пояснює свою філософію: «Жадібність — це добре». Наслідуючи пораду і тісно співпрацюючи з Гекко, Фокс незабаром виявляється втягнутим у світ «яппі», сумнівних ділових угод, «хорошого життя», швидких грошей та швидких жінок; щось, що не узгоджується з принципами його сім'ї.
 • Ролью Бада Фокса цікавився Том Круз, але Олівер Стоун віддав перевагу Чарлі Шину, з яким раніше працював на зйомках військової драми «Взвод», який і знявся в результаті в головній ролі.
 • Спочатку головним героєм був молодий брокер-єврей на ім'я Фредді Голдсміт, але Олівер Стоун змінив його на Джо Фокса, щоб уникнути стереотипу про те, що Волл-стріт контролюється євреями. Потім ім'я Джо довелося замінити на Бад, бо реальний трейдер із Волл-Стріт, якого теж звали Джо Фокс, заборонив використати у картині своє ім'я.
KinoBar_Wall_Street_16.jpg
 • Майкл Дуглас, який регулярно знімався в героїчних ролях у таких фільмах, як «Роман з каменем» та «Перлина Нілу», підшукував собі роль яскравого негативного персонажа, тому виявив великий інтерес до ролі Гордона Гекко. Пізніше Майкл Дуглас згадував: «Я вважав це за велику роль. Сценарій був довгим, і в ньому були величезні монологи. Я ніколи раніше не бачив сценарію, в якому монологи займали б сторінки. Я подумав: ого! Це просто неймовірно!". У процесі підготовки до фільму, щоб вжитися у ролі, Майкл Дуглас читав біографії акул біржового ринку.
 • Студія хотіла, щоб у ролі Гордона Гекко знявся Уоррен Бітті, але відмовився від пропозиції. Також цю роль пропонували Джеймсу Вудсу, але він замість цього проекту обрав зйомки у фільмі "Поліцейський" (1988). Також з різних причин відмовилися від цієї ролі Аль Пачіно, Роберт Де Ніро та Джек Ніколсон. Сам Олівер Стоун спочатку хотів знімати у цій ролі Річарда Гіра, але той теж не наважився взяти участь у цьому проекті. У результаті Стоун зупинився на кандидатурі Майкла Дугласа, незважаючи на численні попередження, не знімати його. Стоун згадує: «Чи не кожен у Голлівуді попереджав мене, що Майкл не зможе грати, що він, скоріше, продюсер, ніж актор, і проводитиме весь час у своєму фургоні, говорячи по телефону. Але коли Майкл грав, він віддавав себе повністю».
KinoBar_Wall_Street_17.jpg
 • Деріл Ганна, що зіграла Дерен Тейлор, коханку Бада Фокса, не любила своєї ролі і грала з великим невдоволенням. Пізніше Стоун зізнавався: «Деріл не подобалася її роль, і мені не слід її знімати. Моя команда мріяла позбутися її після першого дня зйомок. Але моя гординя була настільки великою, що я сказав: все буде добре». Проте Стоун прорахувався – Ганна так і не впоралася зі своєю роллю і отримала за фільм «Золоту малину» як найгірша виконавиця ролі другого плану.
 • Сама Деріл Ганна зізнавалася, що ніколи не бачила цього фільму. В одному з інтерв'ю вона сказала, що це був «важкий досвід», і що в неї та режисера Олівера Стоуна були «нездорові робочі стосунки». Під час зйомок вона звинуватила Стоуна у ненависництві. Вона сказала, що «кіно – це середовище для спільної роботи.
KinoBar_Wall_Street_12.jpg
 • Макл Дуглас за роль Гордона Гекко отримав премію «Оскар» у номінації «Найкраща чоловіча роль», премію «Золотий глобус» у номінації «найкраща чоловіча роль у драмі» та премія Давида ді Донателло у номінації «Найкращий іноземний актор». До цього Дуглас як продюсер проекту «Пролітаючи над гніздом зозулі», отримав премію «Оскар» за найкращий фільм року.
 • Перемога Майкла Дугласа у номінації «Оскар» за найкращу чоловічу роль була єдиною номінацією на «Оскар» цього фільму.
 • «Волл-стріт»- єдиний фільм, який отримав і «Оскар» (найкраща чоловіча роль - Майкл Дуглас), і «Золоту малину» (найгірша жіноча роль другого плану - Деріл Ганна) не тільки за акторську гру, а й у будь-якій категорії.
KinoBar_Wall_Street_6.jpg
 • Початковий монтаж фільму був приблизно на 40 хвилин довшим за фінальну версію, показану в кінотеатрах: 160 хвилин замість 120. Більшість згодом вирізаних епізодів належала до роману Бада Фокса і Кейт, дружини Гордона Гекко. Інші вирізані сцени стосувалися посилань на минуле Дерен, яка починала як дівчина на виклик. Частина вирізаних епізодів пояснює, як Бад Фокс став президентом авіакомпанії «Блюстар», одночасно продовжуючи працювати брокером, що виглядає зовсім дивним і незрозумілим у фінальній версії фільму.
KinoBar_Wall_Street_3.jpg
 • «Волл-стріт»- це перший художній фільм, в якому персонаж використовує бездротовий мобільний мобільний телефон. На екрані Гордон Гекко розмовляє по мобільному телефону Motorola DynaTac 8000X - першому в світі мобільному телефону.
KinoBar_Wall_Street_14.jpg
 • Фільм присвячений батькові Олівера Стоуна Луїсу Стоуну (1910—1985), біржовому брокеру, який свого часу досяг успіху на Нью-Йоркській біржі і помер за рік до виходу цього фільму. Сценарій писав Олівер Стоун за особистими спогадами про батька. Персонаж Хела Холбрука, Лу названо на честь справжнього батька режисера Олівера Стоуна.
 • Актор Мартін Шин, який зіграв Карла Фокса, батька Бада Фокса – справжній батько Чарлі Шина. Олівер Стоун запропонував Чарлі Шину самому вибрати, хто зіграє його батька: Джек Леммон чи Мартін Шин зіграють його батька. Чарлі вибрав свого справжнього батька.
KinoBar_Wall_Street_1.jpeg
 • За словами Олівера Стоуна, сцени, зняті в торговому залі Волл-стріт (зняті на місці), були зняті лише за один день протягом 45 хвилин, коли справжні брокери грали самих себе.
 • Фраза «Жадібність — це добре», сказана Гордоном Гекко на 78-й хвилині фільму, належить Івану Боськи (Ivan Boesky), біржовому коміру 1980-х років. Він же, можливо, чимось послужив прототипом Гекко, оскільки справді втратив гроші під час падіння цін на куплені до цього акції.
 • За версією журналу Premiere, фраза «Жадібність — це добре» займає 70-й рядок у рейтингу 100 найпопулярніших фраз фільмів XX століття.
 • «Волл-стріт» - єдиний фільм Олівера Стоуна, який має продовження. Через 23 роки Стоун зняв сіквел "Волл-стріт: Гроші не сплять", де Майкл Дуглас знову виконав роль Гордона Гекко, що є центральною фігурою фільму, а Чарлі Шин в образі Бада Фокса з'являється в епізодичній ролі. За бюджету у 70 мільйонів доларів США, картина зібрала у прокаті понад 134 мільйони.
Wall_Street_Money_Never_Sleep.jpg
 • До саундтреку увійшли кілька пісень Девіда Бірна та Talking Heads. Секретарку Бада Фокса грає Адель Лутц, колишня дружина Девіда Бірна.
 • Напередодні страйку Гільдії режисерів Олівер Стоун останні кілька тижнів зйомок працював по 14 годин на день. Фільм було закінчено на п'ять днів раніше запланованого терміну.
 • «Волл-стріт»- включений до списку "1001 фільм, який потрібно подивитися, перш ніж померти" під редакцією Стівена Шнайдера.
 • Годинник, який носить Бад Фокс, як показано крупним планом перед його зустріччю з Гордоном, – це Lorus Quartz.
KinoBar_Wall_Street_18.jpg