Soldat_Dgeyn_1.jpg

Військовий бойовик «Солдат Джейн» відзначає 25-річний ювілей

20 августа 2022 г. 18:06

Демі Мур, після успішних ролей у фільмах «Привид», «Декілька хороших хлопців», «Непристойна пропозиція», «Викриття», «Стриптиз», на початку 1990-х років була однією з самих популярних і найбільш оплачуваних акторок у Голлівуді. Вона стала першою акторкою, гонорар якої за фільм перевищив 10 мільйонів доларів. Однак у наступні роки її кар'єра зазнала значного спаду. Драматичний бойовик Рідлі Скотта «Солдат Джейн» за розрахунками актриси, мав повернути її до вищої ліги Голлівуду, але, на жаль, цього не сталося. Фільм фактично провалився в прокаті в США, зібравши лише 48 мільйонів доларів за бюджету 50 мільйонів.

Однак, фільму вдалося вийти на беззбитковість зі світовими касовими зборами, які становили 97 мільйонів доларів. Дивно, але фільм мав великий успіх на домашньому відео, зібравши понад 22 мільйони доларів на VHS та DVD.

Soldat_Dgeyn_8.jpg

Думки критиків щодо фільму розділилися. Демі Мур отримала за свою роботу в цій картині антипремію «Золота малина» як найгірша актриса року. Але заслужила на позитивні оцінки кінооглядачів із провідних американських ЗМІ.

Тодд Маккарті з Variety назвав фільм «дуже цікавим і жорстким фентезі з політичним та феміністським підґрунтям». А Роджер Еберт із Chicago Sun-Times підкреслив: «Тренувальні епізоди такі, якими вони мають бути, враховуючи неймовірну суворість, яку довелося пережити О'Ніл. Це хороше кіно, тому що режисер Рідлі Скотт приділяє їм документальну увагу, і тому Демі Мур, відкусивши тут багато, доводить, що вона може це жувати». Оуен Глейберман з Entertainment Weekly написав: «Чи були жінки відправлені на землю, щоб бути воїнами? Демі Мур, безперечно, була. Роль Джордан підходить їй так само щільно, як і новий шар м'язів».

Soldat_Dgeyn_10.jpg

Змішана реакція на фільм завдала серйозних збитків кар'єрі учасників знімальної групи. Демі Мур так і не змогла знову повернути колишню славу. А сценаристка картини Даніель Олександра більше ніколи не писала сценарії до фільмів. З усім тим, у своїх мемуарах «Головоломка» Демі Мур назвала цей фільм своїм найгордішим професійним здобутком.

У цьому фільмі Мур зіграла лейтенанта Джордан О'Ніл, топографічного аналітика ВМФ, завербовану до Об'єднаної розвідувальної групи ВМС США, яку направили для проходження надскладної програми підготовки спецназу ВМС США – морських котиків. Усвідомлюючи, що вона творить історію, і знаючи, що 60% усіх курсантів-чоловіків провалять строгу підготовку, лейтенант О'Ніл щосили намагається довести, що фізично та розумово вона гідна стати морським котиком.

Soldat_Dgeyn_9.jpg

Демі Мур теж намагалася щосили довести, що здатна «вичавити» з цієї ролі все по максимуму. Вона не лише поголила голову в одному з епізодів (до речі, їй довелося зробити це з одного дубля зі зрозумілих причин), а й пройшла навчання поводженню зі зброєю та бойовою підготовкою для цієї ролі. Разом з нею у справжньому армійському навчальному таборі у Флориді посилено осягали ази військової майстерності багато акторів, які мали на екрані зображати еліту американського спецназу. І лише Вігго Мортенсен кілька місяців готувався до участі самостійно. Він спостерігав за фактичними тренуваннями на військово-морській базі Коронадо та розмовляв з багатьма чинними та відставними морськими котиками. Деякі з інших акторів, крім Демі Мур, були обурені тим, що Мортенсен не пройшов через те, через що довелося пройти іншим. Однак саме ця напруженість у реальному житті дозволила і на екрані відобразити відповідні емоції між головними героями.

Soldat_Dgeyn_3.jpg

Хоча Демі Мур і орала на тренуваннях до сьомого поту і викладалася на зйомках на всі 100%, вона все ж таки користувалася привілеями «зірки». Для 4-місячних зйомок у Річмонді, штат Вірджинія, Мур орендувала особняк і найняла допоміжний персонал із трьох нянь, кухаря, тренера, візажиста, перукаря (хоча вона і поголила голову!) та особистого помічника. За чутками, чисельність обслуговуючого персоналу "зірки" було настільки великою, що потрібно два літаки, щоб доставити її на рекламні виступи під час просування фільму.

Soldat_Dgeyn_2.jpg

До речі, відомо, що спочатку у фільмі був інший фінал, в якому Джордан помирає, рятуючи свого командира, а після її похорону, що транслюється на національному телебаченні, показані репортажі про тренування на базі спецназу трьох інших жінок, натхненні її самовідданою жертвою. Попри те, що тестова аудиторія віддала перевагу цьому фіналу, керівники Disney / Hollywood Pictures попросили Рідлі Скотта перезняти більш щасливий фінал. Можливо, якби творці картини прислухалися до думки народу, фільм був би більш комерційно успішним.