
Романтична трагікомедія «Краще не буває» з Джеком Ніколсоном та Хелен Хант відзначає 25-річний ювілей
18 декабря 2022 г. 16:07
Головний герой фільму Мелвін Уделл (Джек Ніколсон) - психічно неврівноважений ексцентричний письменник, расист, гомофоб, мізантроп і собаконенависник, який страждає на обсесивно-компульсивний розлад. Пори свій складний характер, Мелвін зумів стати другом для своєї постійної офіціантки (Хелен Хант), матері-одиначки, та свого сусіда, художника гея Саймона (Грег Кіннір). Але одного разу життя письменника-затворника перевертається з ніг на голову, коли Саймон потрапляє до лікарні і Мелвін повинен дбати про його собаку. Крім того, Керол, єдина офіціантка, яка здатна терпіти його витівки, змушена піти з роботи, щоб доглядати свого хворого сина…

Прем'єра фільму відбулася 6 грудня 1997 року, а 25 грудня 1997 року він був показаний у кінотеатрах і став касовим хітом, зібравши 314,1 мільйона доларів при бюджеті 50 мільйонів доларів.
Зняв фільм відомий американський режисер Джеймс Л. Брукс, лауреат трьох «Оскарів», «Золотого глобуса» та 21 премії «Еммі». Він став відомим вже після першої своєї режисерської роботи – фільму «Мова ніжності», який отримав 5 премій «Оскар» у 1984 році, завдяки чому Джеймс Л. Брукс став одним із шести режисерів в історії кінематографа, які отримали цю нагороду за дебютний фільм.

Джеймс Л. Брукс зізнавався пізніше, що не міг уявити нікого, хто міг би зіграти Мелвіна Удалла, крім Джека Ніколсона. Він розглядав як кандидата на цю роль також Білла Мюррея, але швидко зрозумів, що його участь у проекті «зробила б це зовсім іншим фільмом».
Джек Ніколсон зазначав, що грати Мелвіна було складно, але він був «наймилішим персонажем, якого я коли-небудь грав». Сам фільм Ніколсон описував як «історію кохання, в якій ви нічого не робите, окрім як когось дратуєте». Також він жартував, що насправді картину слід назвати «Теплі булочки та мокрі штани», оскільки ця назва повністю відображає його суть.

А ось Хелен Хант, котра зіграла офіціантку Керол Коннеллі, була далеко не першою претенденткою на ту роль. Але з різних причин усі інші кандидатки відмовилися чи були відкинуті продюсерами проекту. Кортні Лав відмовилася від ролі Керол, оскільки вона записувала альбом "Celebrity Skin" зі своїм гуртом Hole. Мелані Гріффіт дуже хотіла знятися в цій ролі, але цей час була вагітна Стеллою Бандерас. Ума Турман не змогла зіграти Керол, оскільки продюсери вважали, що вона надто молода для цієї ролі. У результаті роль дісталася Хелен Хант, яка до цього часу була найбільш відома за роллю в телесеріалі «Без розуму від тебе» (1992-1999), за який вона виграла чотири премії «Еммі» і три «Золоті глобуси».

Джек Ніколсон і Хелен Хант отримали за свої ролі в цій картині головні кінематографічні премії «Оскар» та «Золотий глобус» у номінаціях «Найкраща чоловіча роль» та «Найкраща жіноча роль», а також безліч престижних нагород на міжнародних кінофестивалях.
Загалом фільм отримав 9 номінацій на премію «Оскар», у тому числі й у категорії «Найкращий фільм», але програв «Титаніку».

Роль художника-гея Саймона Бішопа спочатку пропонували музикантові Майклу Стайпу, лідеру рок-групи R.E.M.. Прочитавши сценарій, Майкл, який все життя мріяв про кіно, відмовився зніматися в ролі представника сексуальних меншин. Зрештою, цю роль зіграв Грег Кіннір, яка відразу ж зробила його відомим і за яку він отримав номінацію на премію «Оскар» у категорії «Краща чоловіча роль другого плану». Надалі Кіннер знявся в багатьох популярних фільмах, у тому числі «Сабріна» (1995), «Вам лист» (1998), «Сестра Бетті» (2000), «Хтось на зразок тебе» (2001), «Ми були солдатами» (2002), «Застряг у тобі». (2003), «Роботи (2005), «Непереможний» (2006). Також Кіннер зіграв Джона Ф. Кеннеді у серіалі «Кеннеді» (2011) та Джо Байдена у серіалі «Підтвердженні» (2016).
Френка Сакса, друга Саймона, зіграв відомий актор К'юба Гудінг-молодший, який за рік до зйомок у цій картині отримав премію «Оскар» за роль Рода Тідвелла у фільмі «Джеррі Магуайєр» (1996).

Собачку Верделл зіграли шість брюссельських грифонів яких звали Таймер, Спраут, Деббі, Пес Біллі, Парфе та Джилл. Але найчастіше на знімальному майданчику працювала саме Джил, яка стала справжньою зіркою проекту. Надалі вона продовжила свою кінокар'єру, знявшись у кількох картинах, у тому числі й у комедії 2003 року «Кароліна».
