Kinobar-advocate_dyavola.jpg

Містичний трилер «Адвокат диявола» відзначає 25-річний ювілей

16 октября 2022 г. 20:10

Заснований на однойменному романі Ендрю Нейдермана, фільм розповідає про обдарованого молодого юриста Кевіна Ломакса з Флориди (Кіану Рівз), якого запросили до Нью-Йорка для роботи у великій фірмі. Після цього його дружину (Шарліз Терон) починають переслідувати страшні бачення а Кевін поступово починає розуміти, що власник фірми Джон Мілтон (Аль Пачіно) не той, ким здається, а насправді це сам Диявол.

Ендрю Нейдерман опублікував роман «Адвоката диявола» у 1990 році, після чого звернувся до кінокомпанії Warner Bros. з пропозицією його екранізації. Різні адаптації сценарію «Адвокату диявола» було представлено кільком кіностудіям США. Відомо, що 1994 року режисер Джоел Шумахер («Каматозники», «Бетмен назавжди») планував поставити його з Бредом Піттом у ролі молодого юриста Кевіна Ломакса. Також як претенденти на цю роль розглядалися Крістіан Слейтер, Джон Кьюсак та Едвард Нортон.

Kinobar-advocate_dyavola_1.jpg

У результаті фільм довірили знімати режисеру Тейлору Хекфорду («Офіцер і джентльмен», «Рей»). На роль Джона Мілтона/Люцифера запросили Аль Пачіно, але той відмовився від цієї пропозиції через те, що його персонаж йому не сподобався. Сценарій переписувався кілька разів, і кожен новий варіант не задовольняв Пачіно. Нарешті сценаристи видали варіант, який вже не викликав заперечень у Аль Пачіно, але він все одно сумнівався, чи варто братися за цю роль, і запропонував режисеру замість себе спробувати сера Шона Коннері чи Роберта Редфорда. Невідомо, які аргументи використовували режисер і продюсери, але в результаті їм вдалося вмовити норовливу кінозірку.

А ось Кіану Рівз із задоволенням погодився знятися в цій картині, навіть відмовившись заради цього від зйомок у другій частині бойовика «Швидкість». Продюсери пропонували Рівзу 11 мільйонів доларів за його участь у «Швидкості 2», але гроші для Рівза ніколи не мали вирішального значення. Більше того, в «Адвокаті диявола» Рівз погодився на значне скорочення свого гонорару, щоб продюсери могли задовольнити фінансові вимоги Пачино. До речі, коли пізніше Аль Пачіно дізнався про це, то зробив не менш широкий жест - він пожертвував зі свого гонорару на благодійність точну суму від якої відмовився Рівз.

Kinobar-advocate_dyavola_3.jpg

Шарліз Терон, яка зіграла дружину Кевіна Ломакса, пізніше зізнавалася, що після першого прослуховування на роль їй сказали, що режисер та керівництво Warner Brothers вважають її надто гарною для цієї ролі. Проте Тейлор Хекфорд дозволив їй пройти кінопроби ще тричі, граючи різні дуже емоційні сцени. Терон сказала, що це був досвід, що виснажує, який зайняв близько двох місяців. Але всі її зусилля окупилися і її зрештою затвердили на роль.

Kinobar-advocate_dyavola_6.jpg

На виробництво фільму було витрачено 57 мільйонів доларів. Він був випущений у прокат 17 жовтня 1997 року, того ж дня, що й інший фільм жахів, «Я знаю, що ви зробили минулого літа». У прем'єрний вікенд «Адвокат диявола» в американському прокаті зібрав $12 170 536 і посів друге місце зі зборів. У перші вихідні у жовтні 1997 року «Адвокат диявола» заробив 12,2 мільйона доларів, посівши друге місце за касовими зборами в США після «Я знаю, що ви зробили минулого літа», що зібрав 16,1 мільйона доларів. Всього «Адвокат диявола» зібрав у США $60 944 660, а в решті країн світу — $92 000 000. Загальні касові збори таким чином склали $152 944 660. Його головний конкурент «Я знаю, що ви зробили минулого літа», зібрав трохи понад 125 мільйонів доларів, але на його виробництво було витрачено лише 17 мільйонів.

Kinobar-advocate_dyavola_5.jpg