KinoBar_Rembo_3.jpg

Легендарний бойовик «Рембо. Перша кров» із Сильвестром Сталлоне відзначає 40-річний ювілей

22 октября 2022 г. 12:42

22 жовтня 1982 року на екрани США вийшов фільм «Перша кров» із Сільвестром Сталлоне в ролі ветерана в'єтнамської війни, знятий за однойменним романом Девіда Моррелла. Навіть через 40 років після прем'єри ця картина залишається одним з найкращих фільмів у жанрі кінобойовика.

«Перша кров» - це, справді, багатостраждальний проект. З моменту виходу книги Девіда Моррелла до прем'єри пройшло 10 років. За цей час можливість екранізувати книгу розглядали різні кіностудії, але ніяк не наважилися взятися за виробництво. Незабаром після того, як роман був опублікований в 1972 році, Columbia Pictures купила права на зйомку за 75000 доларів. Та до зйомок фільму в кінокомпанії так і не дійшли руки. Проте згодом Columbia вигідно перепродала авторські права Warner Bros вже за 125 000 доларів. Ймовірно згодом боси Columbia Pictures кусали собі лікті, що прогавили хорошу можливість підзаробити, а їх конкуренти Warner Bros запустили у виробництво одну з найвідоміших кінофраншиз у світі кіно.

KinoBar_Rembo_1.jpg

Зараз важко уявити якогось іншого актора в ролі легендарного Джона Рембо, крім Сільвестра Сталлоне. Але слід визнати, що Слай був останнім у списку титулованих претендентів на цю роль. На різних етапах виробництва на цю роль розглядалися Джон Траволта, Дастін Хоффман, Аль Пачіно, Роберт де Ніро, Пол Ньюмен, Кріс Крістофферсон, Джефф Бріджес, Майкл Дуглас, Нік Нолті, Райан О'Ніл та багато інших відомих акторов. Але одних відкинули продюсери, інші самі відмовилися від зйомок або через зайнятість в інших проектах, або побоюючись, що зігравши хворого на всю голову ветерана В'єтнамської війни, який вбиває мирних жителів і служителів закону, вони трохи зіпсують свій імідж. Так, наприклад, актор Джеймс Гарнер, будучи ветераном Корейської війни та нагороджений двома Пурпурними серцями, категорично відмовився грати людину, яка повертається додому з війни і вже в США оголошує війну поліцейським.

KinoBar_Rembo_2.jpg

А ось Сталлоне одразу вхопився за цю роль. Ставши досить відомим після успіху фільму «Роккі», він хотів розширити діапазон своїх акторських робіт і зміцнитися в статусі «зірки» і заради цього був готовий працювати не покладаючи рук. Але початковий сценарій йому не сподобався. У результаті Слай виторгував собі право виступити не тільки як виконавцем головної ролі, а ще й співавтором сценарію. У результаті він не менше семи разів переписував початковий сценарій, внаслідок чого його герой Джон Ремсбо перетворився з психопата-вбивці на людину, яка потрапила в дуже непросту ситуацію. А опинившись у цій ситуації, у нього включилися всі «запрограмовані» під час служби в армії бойові навички. Але і в цьому випадку він не опускався до прямого вбивства, обмежуючись завданням своїх противників травм і поранень. Якщо у початковому сценарії Джон Рембо вбивав 18 людей, то у результаті у фільмі гине лише одна людина. Та й той, можна сказати, випадково випадає з вертольота після того, як Рембо запустив у нього каменем. А ще Сталлоне запропонував не вбивати його героя у фіналі. Після тривалих суперечок із режисером, було знято два фінали картини: в одному Сталлоні гинув, у другому – виживав. Обидва фінали показали потім глядачам. Версія, в якій Рембо залишався живим, фокус-групі сподобалася більше. А ось фінал з його загибеллю викликав щире обурення у людей, що сидять у залі. Один із глядачів навіть пообіцяв набити морду режисерові за це. Після цього всі питання про фінал фільму відпали самі собою.

Варто ще додати, що саме Сталлоне запропонував дати своєму герою ім'я Джон і озброїв його ножем для виживання. У книзі Рембо ніякого ножа не було. Але Слай, пристрасний аматор холодної зброї, особисто звернувся до знаменитого майстра-зброяра Джиммі Лайла і вмовив його розробити універсальний бойовий ніж для виживання. Зараз цей ніж є одним із найвідоміших ножів у світі, втім, як і його господар – один із найвідоміших кіногероїв.

КinoBar_Rembo_5.jpg

Сталлоне запросив 3,5 мільйона доларів у якості гонорару. Продюсери умовили його «взяти» 2 мільйони і згодом пообіцяли виплатити 1,5 мільйони, що залишилися, після продажу фільму на телебаченні. Слай погодився і з головою поринув у зйомки. На яких йому довелося і попітніти, і померзнути, і мало не загинути. йомки проходили у Британській Колумбії пізньої осені та на початку зими. Температура повітря у середньому становила 5 градусів. Кажуть, що це була найхолодніша зима для цих місць за останні 20 років. І поки вся знімальна група куталася в теплі куртки і ховалася від вогкого дощу під навісами, Сталлоне в одній майці та джинсах працював у кадрі. Потім до його скромного гардеробу додався шматок старого полотна, яке реквізитори знайшли тут же в лісі. Згодом цей шматок старої матерії став найціннішим предметом реквізиту, оскільки був єдиним. Після зйомок Сталлоне забрав його собі на згадку і зберігає досі.

KinoBar_Rembo_6.png

Як це не дивно, але, не дивлячись на холод, Слай не підхопив навіть банальної нежиті. Але від травм уберегтися не зміг. Більшу частину трюків у кадрі він виконував самостійно, за що змушений був розплачуватись, у прямому розумінні цього слова, своїм здоров'ям.

У сцені, де Рембо стрибає зі скелі на дерево та отримує кілька травм, Сталлоне справді зламав собі пару ребер. Згодом він жартував, що йому в кадрі було зовсім не складно зображувати біль, тому що йому справді було дуже боляче. Під час сцени, коли Рембо ховається в печері від національних гвардійців, що переслідували його, Сталлоне сперся рукою на шматок дерева в якому був захований піропатрон. Після пострілу піропатрона актор моментально зазнав такого різкого болю, що подумав, що йому відірвало всі пальці на долоні. Під час сцени погоні на мотоциклі, Сталлоне на слизькій дорозі тільки дивом розминувся з вантажівкою, що їде на зустріч і не «полетіла» в кювет.

KinoBar_Rembo_7.png

Побачивши першу «чорнову» версію фільму, Сталлоне прийшов у жах. Фільм йому настільки не сподобався, що готовий був викупити його в авторів за свої гроші і знищити всі копії. Коли йому відмовили, він зажадав, щоб більшість сцен за його участю «вирізали». У результаті початкову версію було скорочено майже вдвічі і після повторного монтажу фільм скоротився до 93 хвилин. Ця версія фільму зрештою була випущена в прокат. Вже в перший вікенд «Перша кров» зібрала 6 642 005 доларів і потім три тижні поспіль очолювала касові збори в США. Зрештою фільм зібрав 125 мільйонів доларів по всьому світу, при тому, що на його виробництво було витрачено «всього» 15 мільйонів.

Віталій Баранник

При використанні матеріалу в других виданнях, посилання на сайт kino-bar.com - обов'язкове.