Kinobar_Thing1.jpg

Культовий фільм жахів Джона Карпентера «Щось» відзначає 40-річний ювілей

25 июня 2022 г. 8:21

25 червня 1982 року відбудася прем’єра культового фільму жахів режисера Джона Карпентера «Щось», який кінокритики визнають цей фільм одним з головних фантастичних хорорів усіх часів, дія якого відбувається не в космосі, а на Землі.

Дія фільму розгортається на американській науково-дослідній полярній станції в Антарктиді. Полярники стикаються з інопланетною істотою, яка вбиває мешканців станції та приймає вигляд своїх жертв. Поступово ситуація для мешканців станції стає трагічною - кожен починає розуміти, що будь-який з оточуючих його товаришів насправді може бути Чужаком, що змінився.

Головну роль у картині виконав Курт Рассел, з яким Карпентер раніше досить вдало працював у фільмах «Елвіс» і «Втеча з Нью-Йорка».

Kinobar_Thing.jpg

Після прем'єри в 1982 році фільм був досить «холодно» зустрінутий не тільки глядачами, а й багатьма відомими на той час критиками, яким не сподобалися зайві жорстокість, велика кількість крові і огидність прибульця, що перероджується. Фільм досить невдало пройшов у прокаті: при офіційно заявленому бюджеті у 15 000 000 доларів США касові збори у світі склали лише 19 629 760 доларів (з них 13 782 838 доларів – безпосередньо у США).

Справжня слава до фільму «Щось» прийшли лише ближче до кінця 1980-х років, коли фільм отримав статус культового після виходу на відео та регулярних показів на телебаченні.

У 2007 році AOL включила «Щось» до списку найбільших фільмів жахів в історії. Фільм був включений до списку «500 найкращих фільмів за версією журналу Empire», які були обрані у вересні 2008 року за сукупністю думок 10 тисяч читачів журналу, 150 кінодіячів та 50 кінокритиків.

Журнал про кіно «Total DVD» включив фільм «Щось» до «20 найкращих фільмів про вторгнення інопланетян», удостоївши його почесним першим місцем, зазначивши, що Карпентер занурив своїх персонажів в атмосферу жаху та параної і зміг зняти визначний жанровий шедевр. В іншому своєму випуску «Total DVD» відгукується про цей фільм, як один з головних фантастичних хорорів усіх часів і гідного конкурента першому фільму франшизи «Чужий», дія якого відбувається не в космосі, а на Землі.

Kinobar_Thing2.jpg