Kinobar_Les_Visiteurs_7.jpg

Французька комедія «Прибульці» з Клаусом Клав’є і Жаном Рено відзначає 30-річний ювілей

26 января 2023 г. 19:50

27 січня 1993 року у Франції відбулася прем'єра фантастичної комедії «Прибульці» (Les visiteurs), яка мала надзвичайний успіх у глядачів і зараз займає п’яте місце у списку найкасовіших фільмів Франції.

За сюжетом фільму двоє середньовічних жителів, граф Годфруа Де Монмірай та його слуга Жакуй, чарівним чином перемістилися в часі на вісім віків уперед. Хоробрий граф випадково вбиває батька своєї нареченої і тепер хоче вирушити до минулого, щоб виправити трагічну помилку. Але в результаті помилки чарівника, якого він найняв для того, щоб повернутися назад на кілька днів, парочка героїв переноситься з XII століття до кінця XX століття. У нашому часі на них чекають найнеймовірніші та найкумедніші пригоди, а ще зустріч зі своїми нащадками.

Kinobar_Les_Visiteurs_1.jpg

Картину зняв французький кінорежисер, сценарист і кінопродюсер Жан-Марі Пуаре («Папаша чинить опір», «Між ангелом і бісом»). Він заслужено вважається одним із найкасовіших французьких режисерів і досить часто знімає у своїх фільмах успішний тандем Рено-Клав'є.

Бюджет фільму становив 50 мільйонів франків ($9,5 млн) біля екранів він зібрав майже 14 мільйонів французьких глядачів і посів перше місце у французькому прокаті 1993 року. Світові касові збори картини становили 98,8 мільйона доларів США. Нині фільм займає п'яте місце у списку найкасовіших картин Франції за весь час.

Kinobar_Les_Visiteurs_11.jpg

Фільм отримав вісім номінацій на премію «Сезар», але зрештою здобула приз лише Валері Лемерсьє як «найкраща актриса другого плану».

Картина має відкритий фінал, завдяки чому після успіху було знято логічне продовження «Прибульці 2: Коридори часу» (1998), потім був фільм «Прибульці 3: Взяття Бастилії» (2016) режисером обох продовжень теж виступив Жан-Марі Пуаре.

Kinobar_Les_Visiteurs_5.jpg

Після величезного успіху фільму в Європі його вирішили показати і американському глядачеві. був найнятий Для написання та запису англомовних діалогів для американського релізу був найнятий відомий американський актор та режисер, володар премії «Оскар» Мел Брукс. Але отриманий результат не сподобався публіці. А обурений Жан-Марі Пуаре заявив, що Брукс перетворив його комедію про французького лицаря на жалюгідну пародію з таким сильним французьким акцентом, що його майже неможливо зрозуміти. В результаті компанія Miramax змушена була відкласти вихід стрічки до літа 1996 року зі стандартними субтитрами. Проте, Бруксу все одно заплатили 500 000 доларів гонорару за його роботу.

Kinobar_Les_Visiteurs_10.jpg