Kinobar_The_Bodyguard_3.jpg

Фільм «Охоронець» з Кевіном Костнерои та Вітні Г'юстон відзначає 30-річний ювілей

24 ноября 2022 г. 20:29

25 листопада 1992 року відбулася прем'єра фільму «Охоронець», який розповідав про нелегку роботу професійного охоронця та про історію кохання, що спалахнуло між ним та його клієнткою. Проста в принципі історія стала справжнім кінохітом багато в чому завдяки пісні «I Will Always Love You», яку Г'юстон заспівала у цьому фільмі.

Спочатку цей фільм за сценарієм Лоуренса Кездана планувалося зняти в середині 70-х років з Дайаною Росс та Стівом МакКуїном у головних ролях. Але тоді цей проект був відхилений як «надто суперечливий». Наприкінці 1970-х років проект намагалися відродити з Райаном О'Нілом і Дайаною Рос у головних ролях, але ця ідея провалилася через кілька місяців через непримиренні розбіжності між О'Нілом і Россом, у яких у цей час був роман.

Сценарій знову був знятий з полиці на початку 90-х років і цього разу все вийшло якнайкраще. «Охоронець», зібравши в прокаті понад 410 мільйонів доларів, став другим самим касовим фільмом у світі за 1992 рік після «Аладдіна». При тому, що на його виробництво було витрачено всього 25 мільйонів доларів. При цьому «Охоронець» здебільшого отримав негативні відгуки від кінокритиків і був номінований на антипремію «Золота малина» у 7 категоріях, у тому числі за найгіршу чоловічу роль, за найгіршу жіночу роль.

Kinobar_The_Bodyguard.jpg

Значну частку популярності фільму принесло виконання Вітні Г'юстон композицій «I Will Always Love You» та «I Have Nothing». Пісня «I will always love you» була запозичена зі старого репертуару американської кантрі-співачки та кіноакторки Доллі Партон, яка написала понад шістсот пісень і двадцять п'ять разів піднімалася на верхню позицію кантрі-чартів журналу «Білборд». Пісня була написана Доллі Партон в 1973 році і описує стан жінки, змушеної припинити зв'язок з коханим, але зберегла до нього почуття.

Пісні Run to You та I Have Nothing були номіновані на Оскар у категорії Найкраща пісня до фільму. Саундтрек до «Охоронця», включаючи композицію «I Will Always Love You», увійшов до списку 50 найпопулярніших музичних альбомів XX століття.

Станом на 2015 рік, коли було продано понад 37 мільйонів альбомів, саундтрек до фільму став саундтреком усіх часів, що найбільше продавався.

Kinobar_The_Bodyguard_5.jpg

Кевін Костнер, будучи одним із продюсерів фільму, наполягав на тому, щоб саме Х'юстон зіграла Рейчел для котрої, це була перша роль у кіно. Пізніше Х'юстон згадувала: «Я була до смерті налякана роллю в «Охоронці». Це ж Кевін Костнер, розумієте? Я спитала: «Чому я?» Він відповів: «Бо ти єдина, хто може співати»».

Однак, коли фільм був готовий і показаний тестовій аудиторії, глядачі зробили низку зауважень щодо невиразної акторської гри Вітні Г'юстон. Тому перед запуском у прокат картину перемонтували з урахуванням усіх зауважень.

Kinobar_The_Bodyguard_1.jpg

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • Протягом усього фільму його герої п'ють віскі Springbank із Кемпбелтауна у Шотландії. Насправді, це була не проплачена прихована реклама алкогольного напою, просто режисерові сподобався цей сорт, коли він був на відпочинку в Шотландії перед зйомками фільму.
  • 2019 року Кевін Костнер зізнався, що жінка, яку він несе на постері фільму, була не Вітні Г'юстон, а її дублерка. Як згадував Костнер, Вітні залишила знімальний майданчик, щоб трохи відпочити, тому він вирішив зняти фотографію з її двійником. Він попросив її приховати обличчя, наче вона відчуває сильний страх. Пізніше Костнер вибрав остаточне фото, використане в постері фільму.
Kinobar_The_Bodyguard_4.jpg