Smert_ey_k_licu2.jpg

Чорна комедія Роберта Земекіса «Смерть їй личить» відзначає 30-річний ювілей.

28 июля 2022 г. 17:52

31 липня 1992 року відбулася прем'єра фантастичної кінокомедії, знятої в традиціях чорного гумору «Смерть їй личить», яка стала восьмою картино у фільмографії режисера Роберта Земекіса.

Головні ролі у фільмі виконали зірки Голлівуду Меріл Стріп, Брюс Вілліс, Голді Гоун, Ізабелла Росселліні. Невелика роль знайшлася і для знаменитого режисера Сідні Поллака, який зіграв лікаря відділення невідкладної допомоги, який повинен був перевірити життєві показники героїні Меріл Стріп.

За сюжетом Меріл Стріп і Голді Гоун грають суперниць, які борються за прихильність однієї й тієї ж людини (Брюс Вілліс) і п'ють чарівне зілля, яке обіцяє вічну молодість, але викликає неприємні побічні ефекти, наприклад – безсмертя.

Сценарій до картини написав Девід Кепп, який анімує дев'яте місце серед найуспішніших сценаристів усіх часів із касових зборів у США із загальним доходом понад 2,3 мільярда доларів. Його фільмографія включає науково-фантастичні пригодницькі фільми «Парк Юрського періоду» (1993), «Загублений світ: Парк Юрського періоду» (1997) та «Індіана Джонс та Королівство кришталевого черепа» (2008); кримінальний фільм «Шлях Карліто» (1993); шпигунські бойовики «Місія нездійсненна» (1996) та «Джек Райан: Тіньовий рекрут» (2014); супергеройський фільм «Людина-павук» (2002 р.); науково-фантастичний фільм-катастрофа «Війна світів» (2005 р.) та детективний трилер « Янголи і демони» (2009 р.).

Smert_ey_k_licu1.jpg

«Смерть їй личить» стала однією з перших кінокартин, в якій широко використовувалася комп'ютерна графіка. Наприклад, це був перший фільм, у якому використовувалася комп'ютерна текстура шкіри, у кадрі, де Мадлен переставляє шию після того, як Хелен розбила їй голову лопатою. У результаті фільм отримав премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, BAFTA та Saturn Awards. Однак Меріл Стріп була не в захваті від того, що фільм залежить від візуальних ефектів. «Яку б концентрацію ви не застосовували до такого роду комедії, вона просто подрібнюється. Ви стоїте там, як частина машини - вони повинні отримати машину, щоб зробити це. Мені сподобалося, як це вийшло. Але не весело грати під світильник. «Уяви, що це Голді, прямо тут! Е-е, ні, вибач, Боб, вона помилилася на п'ять сантиметрів, і тепер її голова не підходить до шиї!» Це було як у дантиста», - гнівно заявила актриса.

Smert_ey_k_licu3.jpg

Спочатку фільм мав стати продовженням сатиричного фільму-фентезі «Байки зі склепу» (1972 рік), який Роберт Земекіс у молодості любив дивитися під час святкування Хелловіна. Проте потім автори вирішили, що це повинен бути повністю самостійна картина без посилань на « Байки зі склепу»

Брюс Вілліс запропонував дві ідеї назви фільму. Цими варіантами були «Це смерть, дитинко» та «Смерть мого чоловіка». Зрештою була обрана «Смерть їй личить».

Фільм зазнав серйозної переробки після негативних відгуків на тестових показах. Вся кінцівка була змінена.

З бюджетом у 55 мільйонів доларів фільм мав помірний успіх у прокаті, заробивши до 58,4 мільйона доларів усередині країни та 90,6 мільйона доларів на міжнародному ринку, на загальну суму 149 мільйонів доларів у всьому світі.