Doktor_Nou_11.jpg

5 жовтня відзначається Міжнародний день Джеймса Бонда.

5 октября 2022 г. 9:06

5 жовтня 1962 року відбулася світова прем'єра першого фільму про пригоди агента 007 – «Доктор Ноу».

Фільм був знятий за однойменним романом Яна Флемінга на Ямайці та в Англії за участю таких зірок, як Шон Коннері, Урсула Андресс, Джозеф Уайзмен і Джек Лорд. Режисером став Теренс Янг, який пізніше зняв ще два фільми бондіани – «З Росії з любов'ю» (1963) та «Кульова блискавка».

Doktor_Nou_4.jpg

За сюжетом суперагент британської розвідки Джеймс Бонд одержує завдання розслідувати обставини загадкового зникнення на Ямайці співробітника служби МІ-5 і його секретарки. Прилетівши на ямайку, Бонд встановлює, що британські піддані були знищені за наказом якогось доктора Но, господаря таємничого і добре охороняемого острову. В процесі розслідування йому також доведеться зіткнутися з могутньою структурою "Спектр"...

Doktor_Nou_2.jpg

Бюджет фільму був відносно невеликим (на його виробництво витратили трохи більше мільйона доларів) і після виходу на екрани картина отримала неоднозначну реакцію від критиків. Але у прокаті фільм показав дуже непоганий результат, зібравши майже 60 мільйонів доларів, що стало безперечним фінансовим успіхом для своїх творців. Сьогодні «Доктор Ноу», який започаткував серію фільмів з 25 фільмів, а також став родоначальником жанр фільму про секретних агентів, вважається одним з найпопулярніших фільмів "бондіани".