Policeyskiy_po_naymu_KinoBar_.jpg

35 років назад відбулася прем’єра американського кримінального трилера «Поліцейський за наймом»

26 ноября 2022 г. 21:49

За сюжетом фільму, у результаті невдало проведеної операції по затриманню торговців наркотиками, чиказький поліцейський Френк Черч (Берт Рейнольдс) втратив свого напарника, а злодій, на якого він полював, втікає з двома мільйонами доларів. Френк Черч змушений піти з поліції і щоб заробити собі на життя стає найманим охоронцем. Делла Робертс (Лайза Міннеллі), повія по виклику, переслідувана таємничим убивцею-психопатом, наймає Френка, щоб знайти і знешкодити маніяка, який її переслідує. Згодом Черч розуміє, що злодій, вбивший його напарника і маніак, який намагається вбити Деллу, це один і той же чоловік. Щоб знешкодити його, Френк вирішує використати Деллу у якості приманки…

Policeyskiy_po_naymu_KinoBar.jpg

Світова прем’єра картини відбулася 26 листопада 1987 року у Західній Германіі. На екрани американських кінотеатрів картина дісталася лише через 2 два місяці – 15 січня 1988 року

Фільм став дебютом у повнометражному кіно режисера Джеррі Лондона, який став відомим завдяки своїй роботі над декільками успішними міні-серіалами, зокрема саме він знав легедарний серіал «Сьогун».

Поліцейський за наймом» став першим фільмом у якому Лайза Міннеллі знялася після п’ятирічної перерви. Така довготривала «пауза» була викликана тим, що Міннеллі почала досить активно зловживати психоактивними речовинами. Щоб побороти цю «залежність вона була змушена у 1984 році лягти на лікування до клініки Бетті Форд.

Бюджет картини склав 16 мільйонів доларів, із яких 3 мільйони заплатили Берту Рейнольдсу за роль. Проте у прокаті США «Поліцейський за наймом» зібрав лише 295 000 доларів.

Крім того, фільм отримав і негативні відгуки критиків, а його рейтинг на Rotten Tomatoes становив лише 14%. Авторитетний кінокритик Роджер Еберт дав фільму 2 зірки з 4, зазначивши, що «Поліцейський за наймом» — це зіткнення між відносинами і кліше, і кліше.

Також виконавці головних ролей у картині, Берт Рейнольдс та Лайза Міннеллі були номіновані на антипремію «Золота малина» 1988 року в категоріях «Найгірший актор» та «Найгірша актриса». У результаті Міннеллі «виграла» приз «Найгірша актриса».

Policeyskiy_po_naymu_KinoBar_4.jpg

Не в захваті були від цього фільму самі актори. Коли Лайзу Міннеллі одного разу запитали в інтерв'ю, який її найгірший фільм, вона відповіла: «Я думаю, що ми з Бертом (Рейнольдсом) погодимося, це «Поліцейський за наймом». Берт Рейнольдс, виправдовуючись за роботу у фільмі, казав, що на цьому етапі своєї кар'єри він брався за будь-які ролі, які траплялися йому на шляху.

Заради справедливості варто відзначити, що в Європі картину прийняли більш прихильно, а в СРСР, глядачі якого не були розпещені фільмами подібного жанру, він став одним із головних кінохітів на межі 80-х і 90-х років.