KinoBar_Bond.jpg

15-й фільм про пригоди Джеймса Бонда «Живі вогні» відзначає 35-річний ювілей

27 июня 2022 г. 22:10

«Живі вогні» - це перший фільм «бондіани» у якому роль агента 007 Тімоті Далтон та останній, знятий на тему «холодної війни». Цікаво, що Далтон був затверджений на цю роль, оскільки другий кандидат Пірс Броснан був у цей момент пов'язаний контрактом з телебаченням і не міг брати участь в інших проектах. Через кілька років ситуація повторилася з точністю до зворотного: Далтон був зайнятий на телебаченні, і роль Бонда взяли Пірса Броснана.

За бюджету 30 мільйонів доларів, касові збори фільму перевищили 190 мільйонів доларів. Гонорар Далтона становив 3 мільйони доларів - по 500 тисяч доларів за кожен місяць зйомок.

Однак перший виконавець ролі Джеймса Бонда, актор Шон Коннері, досить критично відгукнувся про гру Тімоті Далтона. «Далтон із роллю так і не впорався. Він дуже серйозно схибив: людина, яка грає Бонда, має бути небезпечною. Без цього почуття постійної загрози неможливо бути крутим», - заявив він.

А ось Ріта Кемплі в огляді для The Washington Post похвалила роботу Далтона, назвавши його: «Найкращий Бонд. Він такий самий стильний, як фірмовий смокінг, і гладкий, як Aston Martin. Подібно до горезвісного мартіні Бонда, жінки, які бачать його різьблену гранітну зовнішність, вражені, а не збуджені».

KinoBar_Bond_1.jpg

Проте більшість глядачів і кінокритиків визнають, що цей фільм має один із найбільш «закручених» сюжетів у всій «бондіаді». Дія, що безперервно ні на секунду переносить глядачів зі скелі Гібралтару в концертний зал у Чехословаччині, потім у славне місто Танжер, звідти - в зону бойових дій в Афганістані.

Як і у всіх фільмах про Бонда, в «Живому денному світлі» використовувалися найсучасніші гаджети та сміливі бойові сцени. Цей фільм також примітний тим, що возз'єднує Бонда з автовиробником Aston Martin. Після того, як Бонд використав Aston Martin DBS у фільмі «На секретній службі Її Величності», творці фільму звернулися до абсолютно нового Lotus Esprit у фільмі 1977 року «Шпигун, який мене любив», який знову з'явився через чотири роки у фільмі «Тільки для твоїх очей». Потім Aston Martin повернувся зі своїм V8 Vantage.

У зйомках використовувалися дві різні моделі Aston Martin: кабріолет V8 Volante, а пізніше, для сцен у Чехословаччині, седан V8 з жорстким дахом, що не відноситься до Volante, з маркуванням Volante.

KinoBar_Bond_2.jpg

ЦІКАВИЙ ФАКТ. Жінкою, зображеною в білому негліжі на одному з головних постерів фільму, була американська модель Кеті Каргес (на той час відома як Кеті Стангел). За цю модельну роботу їй нібито заплатили лише 600 доларів.